Przychodnia ESKULAP w Kłodzku

Przychodnia ESKULAP w Kłodzku

Przychodnia Lekarska "ESKULAP"
Majdowska-Ciupińska, Kilijanek i Partnerzy
Spółka Partnerska
57-300 Kłodzko, ul. Spółdzielcza 4

NFZ

Przychodnia Lekarska ESKULAP zapewnia profesjonalną konsultację fizjoterapeutyczną niemowląt oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, obejmującą m.in. ocenę motoryczną noworodka oraz ocenę wad postawy u starszych dzieci. Wyróżnia nas holistyczne podejście do zagadnień związanych z prawidłowym rozwojem dziecka.

Dzięki zaawansowanej wiedzy i nowoczesnym metodom fizjoterapii z powodzeniem rehabilitujemy najmłodszych z zaburzeniami takimi jak m.in. nieprawidłowe napięcie mięśniowe, asymetria w obrębie ciała czy problemy z pozycjonowaniem dziecka do karmienia. Służymy radą jak we właściwy sposób podnosić dziecko, by wspierać jego rozwój motoryczny.

Stosujemy różne metody i techniki fizjoterapii, indywidualnie dobierając ćwiczenia (gimnastyka korekcyjna) oraz zaopatrzenie ortopedyczne (prawidłowy dobór obuwia). Na fachową pomoc mogą liczyć zarówno dzieci z problemami w obszarze narządu ruchu, jak i z zaburzeniami układu nerwowego, dzieci ze spektrum autyzmu.

Fizjoterapia pediatryczna pozwala:

  • skorygować wady postawy (płaskostopie, koślawość kolan, szpotawość kolan, skolioza, powiększona lordoza lędźwiowa, kifoza)
  • wspomóc właściwą koordynację i równowagę dziecka
  • przywrócić prawidłową ruchomość stawów
  • zwiększyć wydolność mięśniową oraz oddechową

Zapraszamy na zabiegi fizjoterapeutyczne w Przychodni Lekarskiej ESKULAP w Kłodzku, gdzie przyjmuje fizjoterapeuta dla dzieci mgr Małgorzata Knopińska.